Sākumskolas skolēni apmeklē GORU un brauc pavasara ekskursijā uz Daibi un Cēsīm.
17.aprīlī pēc 3.māc.stundas 1. – 4.klašu skolēni devās uz Rēzekni, lai Latgales vēstniecība GORS kinoteātrī noskatītos režisora Ilmara Rāga piedzīvojumu filmu "Ēriks Akmenssirds".
Jau pirms kino seansa bijām pārrunājuši uzvedības noteikumus kino laikā. Kā īsteni kino skatītāji pirms seansa nopirkām popkornu un piedzīvojums varēja sākties.
Filma bija skatītāju vecumam piemērota un vienkārši lieliska.
Vienpadsmitgadīgais Ēriks ir pārliecināts, ka viņam ir akmens sirds – tāpēc neskumst ne par to, ka vecākiem priekš viņa nav laika, ne arī par to, ka viņam nav neviena drauga.
Kad ģimene pārvācas uz villu, ko mantojumā atstājusi tante Brunhilda, izrādās, ka tur jau dzīvo cita ģimene – vienpadsmitgadīgā Marija un viņas tēvs. Kad Ērika vecāki tiem paziņo, ka nāksies izvākties, Marija ķeras pie sava slepenā plāna sameklēt pazudušo māti, kura pratīs palīdzēt.
Bērni kopā dodas neticamā ceļojumā uz Starppasauli, kur iekuļas fantastiskos piedzīvojumos, sastop pirātus un Ēriks uzzina, cik grūti patiesībā ir dzīvot ar akmens sirdi.
Pēc filmas noskatīšanās, ar skolēniem pārrunājām redzēto. Nopietnas pārdomas bija radījusi Starppasaules tēma un filmas tēlu un objektu pārnestā nozīme. Katrs pats varēja interpretēt, kas ir baltais kuģis un kādu tēlu simbolizē dīvainais aktieris?
24.aprīlī rīta agrumā devāmies uz Dabas un tehnoloģiju parku URDAS. Atsaucoties parka darbinieku aicinājumam iesaistīties vides aktivitātēs, pieteicāmies nodarbībām “ES. Vide. Drošība”.
Skolēniem tika piedāvātas nodarbības par ceļu satiksmes drošību un par ugunsdrošību. Lai labāk izprastu, kāpēc ir svarīgi būt uz ceļa saredzamam, tika piedāvāta iespēja iejusties lielā kravas automobiļa vadītāja lomā un saprast, cik ātri pārvietojas mašīna un ka ir “aklie punkti”, kuros gājējs nav saredzams.
Ugunsdrošības nodarbībā papildus jau zināmajam, skolēni saprata, kāpēc ir svarīgi uzturēt kārtību savā istabā un mājā – kad sākas ugunsgrēks, ir jāpārvietojas iespējami tuvu grīdai, un ir drošāk, ja tā nav nokrauta ar dažādām mantām.
Braucot ar autobusu pa Daibes poligonu, brīnījāmies par milzīgajiem atkritumu kalniem un uzzinājām, kā tie tiek iekapsulēti.
Ekskursijas otrajā daļā devāmies uz Cēsu pili, kur kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, praktiski darbojāmies teatralizētā programmā ”Iepazīsti Cēsu viduslaiku pili!” Ekskursijas laikā uzzinājām, ka Cēsu pils ir lielākā viduslaiku pils Latvijā. viduslaiku pils celtniecību uzsāka pirms 1218. gada, taču spožākā uzplaukumu periodu tā piedzīvoja viduslaiku valdīšanas laikā. Postošo viduslaiku Cēsu pils sagaidīja kā varenākais cietoksnis viduslaiku.
Gide mums pastāstīja par Zobenbrāļu ordeni un bruņinieku dienas ritmu, izrādīja krēslainos pils pagrabus un pastāstīja pils noslēpumus.
Ekskursijas noslēgumā saņēmām atzinīgu gides vērtējumu par mūsu skolēniem kā ieinteresētiem klausītājiem.
Sākumskolas skolēni un skolotāji pateicas kultūrizglītības programmai “Latvijas skolas soma” un dabas un tehnoloģiju parka URDAS komandai par interesanto piedzīvojumu.